Wszystkie spotkania, zajęcia i warsztaty w Klubie Seniora odbywają się planowo. Proponowane zajęcia są różnorodne, aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Nadal realizujemy kursy języka angielskiego i włoskiego. Dla zdobycia lub poszerzenia kompetencji informatycznych odbywały się indywidualne zajęcia komputerowe. Zrealizowaliśmy zajęcia kulinarne z dietetykiem oraz warsztaty z rękodzieła w różnych technikach.

Przygotowywaliśmy również zaprawy zimowe z owoców i warzyw, w których królowała dynia z różnymi dodatkami (jabłka, borówki, pomarańcze, cytryna etc.)., a także mieliśmy możliwość zrobienia własnej czekolady i ozdobienia jej w zdrowe dodatki dekoracyjne oraz w piękne, ozdobne opakowania.

Podczas warsztatów malowania na tkaninie ozdabialiśmy siatki z materiału w dekoracje świąteczne. Natomiast podczas organizowanych zajęć gimnastycznych seniorzy mogą zadbać o swoją kondycję fizyczną.

Przypominaliśmy sobie również zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, a spotkanie profesjonalnie poprowadził zaproszony ratownik medyczny.

W naszym klubie odbyła się również bardzo pożyteczna dwudniowa akcja pieczenia pierniczków dla osób bezdomnych zorganizowana przez Okręgowy Ośrodek dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W akcję tą zaangażowało się kilka seniorek z naszego klubu. W ciągu tych dni upieczono około tysiąca pierniczków, które dotrą wraz ze świątecznymi życzeniami do najbardziej potrzebujących zaopiekowania.

Małgorzata Derkacz – koordynator zajęć w Klubie Seniora „Pod Magnolią”

Zajęcia finansowane są w ramach  projektu „Nie jesteś sam” dotowanego ze środków gminy Bielsko-Biała w ramach zadania publicznego „Aktywizacja i integracja osób starszych”.

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.