Mając na uwadze różne zainteresowania uczestników naszego klubu realizujemy zajęcia w różnych grupach tematycznych.

Można u nas skorzystać z warsztatów dotyczących obsługi komputera oraz telefonów, dla miłośników kina domowego prowadzimy projekcje ciekawych filmów, a podczas warsztatów psychoprofilaktycznych Psycholog stosuje różne ćwiczenia wspierające pamięć (gry, zagadki, zabawy, krzyżówki). Dodatkowo odbywają się zajęcia kulinarne, podczas których Seniorzy gotują i pieką potrawy i ciasta do degustacji przy kawie i herbatce, gimnastyka z Fizjoterapeutką oraz zajęcia z Dietetykiem pod nazwą: „Żywienie dla zdrowia, a praktyczne zastosowania zdrowotnych wskazówek”. Nadal trwają kursy językowe dla uczących się języków: angielskiego i włoskiego.

Część zajęć została już zrealizowana. W ramach „Spotkań z Kulturą i Sztuką” Pan Kuba Abrahamowicz opowiadał o pracy aktorów, prowadził pracę z tekstem, opowiadał o spektaklach i ciekawostkach z życia teatru, podczas warsztatów manualnych tworzyliśmy małe rękodzieła metodą makramy, Policjant w pogadance przypomniał o zachowywaniu ważnych zasad bezpieczeństwa  w życiu codziennym, a Siostra Profesor Margarita Sondej OSU prowadziła Wielkopostne rozważania .

Korzystając ze słonecznej aury zwiedzaliśmy okoliczne ciekawe zakątki:

  • Początkiem marca wybraliśmy się do Wadowic do Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II, Sanktuarium pw. Św. Józefa oraz na kultowe kremówki 🙂
  • Drugą marcową wyprawę odbyliśmy do Żywca. Z naszym Przewodnikiem Wojciechem zwiedzaliśmy miasto od Konkatedry Narodzenia Najświętszej Maryi Panny po zabudowania Zamkowo-Pałacowe, Park Zamkowy, Mini ZOO Park Miejski.
  • W kwietniu dotarliśmy do Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach – bardzo zielonego zakątka z ciekawą historią.
  • W maju byliśmy w Tężni w Jaworzu oraz na spacerku w Parku Zdrojowym.

Włączyliśmy się również w Akcje pomocową dla Ukrainy prowadzoną przez diecezjalną Caritas. Nasi Seniorzy zakupili potrzebne produkty, które przekazaliśmy do Centrum Pomocy w Janowicach.

Wkrótce przybędą nam nowe Spotkania, Zajęcia i Warsztaty 🙂

Małgorzata Derkacz – koordynatorka w Klubie Seniora „Pod Magnolią” w Bielsku-Białej