W tym roku, z powodu sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19, Wielkanocna Zbiórka Żywności nie odbyła się. Fundacja Tesco wyszła z inicjatywą zorganizowania wyjątkowej, dwumiesięcznej Letniej Zbiórki Żywności. Zbiórka odbyła się w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia, a zebrana żywności trafiła do najbardziej potrzebujących.

Dzięki wsparciu klientów, Tesco zebrało łącznie 15 295 kg produktów, czyli równowartość 36 331 posiłków. Mąka, ryż, makaron, cukier, olej, dżemy, konserwy, zupy błyskawiczne, herbata, kawa – wszystkie artykuły zebrane w czasie zbiórki trafiły do Banków Żywności, Caritas Polska i Caritas Diecezjalnych , a następnie zostały rozdysponowane wśród osób potrzebujących.

 -Wspieranie lokalnych społeczności, w których funkcjonują nasze sklepy, jest nieodłączną częścią działań naszej firmy. Nasi partnerzy – Banki Żywności i Caritas, wiedzieli, że mogą na nas liczyć. Na nas i na naszych klientów – to, jak wielu z nich zaangażowało się w Letnią Zbiórkę Żywności, jest dla nas powodem do ogromnej radości i wielkiej dumy. Cieszymy się, że nasza propozycja pomocy spotkała się z tak pozytywnym odzewem. Dziękujemy za wsparciemówi Daria Kulińska, Dyrektorka Komunikacji Tesco Polska.