26 maja ulicami Bielska-Białej przejdzie VI Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz kończy się tradycyjnie Festynem Rodzinnym Caritas. Marsz i festyn to przede wszystkim święto rodzin, podczas którego uczestnicy manifestują przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla ludzkiego życia.

Marsz dla Życia

rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla w katedrze pw. św. Mikołaja. Po liturgii, ok. godz. 15.00 uczestnicy wyruszą z placu katedralnego prze ulicę Wzgórze i plac Chrobrego. Marsz dotrze do Parku Słowackiego, gdzie przed Bielskim Centrum Kultury odbędzie się festyn rodzinny zorganizowany przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, który potrwa do 19:00.

Uczestnicy w czasie przemarszu otrzymają od wolontariuszy – m. in. uczniów Zespołów Szkół: Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Zgromadzenia Córek Bożej Miłości gadżety związane z marszem – wiatraczki, balony, figurki małych „Jasi” – modeli dzieci w łonie matki, a także magnesiki z logiem i myślami promującymi rodzinę.

Festyn Rodzinny Caritas

Muzyczną rozgrzewką od godz. 16.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny Caritas w parku im. J. Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury.

Imprezę poprowadzą Muzyczni Przyjaciele Caritas czyli muzycy grupy ASLAN oraz Diakonii Wspólnoty „Miasto na Górze”. Na scenie wystąpią również dzieci i młodzież z zespołu „Włóczykije”. W przerwach między występami wolontariusze Caritas będą prowadzić zabawy i konkursy z nagrodami dla całych rodzin.

Parafialne Zespoły Charytatywne i Wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas zapraszają na domowe ciasto, kawę i herbatę oraz watę cukrową i popcorn. Będzie także coś konkretnego „na ząb”.

Paczki dla uczestników festynu przygotowała sieć sklepów Biedronka.

Organizatorzy i patronat

Organizatorami Bielskiego Marszu dla Życia i Rodziny, a także Festynu Rodzinnego są: Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Bielsko-Żywieckiej, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Zespół Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku Białej.

Marsz swoim patronatem objęli Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej bp Roman Pindel oraz Prezydent Miasta Bielska-Białej pan Jarosław Klimaszewski.