Firma CMC działa w 3 branżach: specjalizuje się w produkcji palet, usługach transportowych oraz dystrybucji artykułów spożywczych. Firma CMC jest wiodącym dystrybutorem artykułów spożywczych w Polsce. Działalność handlowa CMS oparta jest o następujące grupy asortymentowe: oliwy, oliwki, owoce morza, przetwory warzywne, warzywa konserwowe, woda mineralna i
alkohole.

Firma już kilkakrotnie współpracowała z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej udzielając wsparcia podczas Marszu Dla Życia i Rodziny organizowanego corocznie przez Wydział Duszpasterstwa rodzin i Caritas Diecezjalną. Tym samym należy do grupy darczyńców i współpracowników działających dla Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej na rzecz działań charytatywnych i pomocowych skierowanych do osób najbardziej potrzebujących.

– Pragniemy wyróżnić firmę C.M.C z Andrychowa, która po raz kolejny włączyła się w działania pomocowe Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i udzieliła nam wsparcia, dzięki któremu możemy wspomóc osoby pracujące w szpitalach i placówkach walczących z epidemią. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i gotowość wsparcia dla Caritas, dzięki czemu możemy jeszcze skuteczniej wspierać tych, którzy tego potrzebują ks. Robert Kurpios, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.