Zawierzmy się Jezusowi miłosiernemu jak Maryja:
„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5)

 

11 lutego 2021 roku będziemy  obchodzić  XXIX Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień, w którym w szczególny sposób chcemy być blisko chorych, starszych i tych którzy się nimi opiekują. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju związaną z pandemią koronawirusa, obchody Światowego Dnia Chorego będą miały inną formę niż dotychczas.

W tym roku nie organizujemy Mszy Świętych dla osób chorych i starszych oraz spotkań z seniorami.  Jednak zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętych transmitowanych w radiu bądź telewizji.

W  czwartek 11 lutego Ks. Bp Piotr Greger uda się do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej i odprawi Mszę św. o godzinie 16:30.

Z kolei Ks. Bp Roman Pindel wraz z diecezjalnym duszpasterzem Ks. Łukaszem Jończym uda się w tym dniu do Hospicjum św. Kamila przy parafii Księży Salwatorianów pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej.  O godzinie 17:00 odbędzie się Msza św. dla podopiecznych oraz wolontariuszy hospicjum.

Jak co roku, także i tym razem kapelani posługujący w placówkach leczniczych udadzą się do chorych z obrazkami Caritas przygotowanymi specjalnie na ten dzień. Zawierają one modlitwę do św. Józefa z listu apostolskiego „Patris corde” Ojca Świętego Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa Patronem Kościoła Powszechnego.

 

Wszystkich chorych i starszych polecajmy w tym dniu opiece Matki Najświętszej i św. Józefa – patrona roku.