Tak Pomagam 2017-12-04T12:06:27+00:00

Najbliższa zbiórka XIII edycja Tak! POMAGAM!:

8 i 9 grudnia 2017 r.

w piątek (8 grudnia) w godzinach 12:00 – 20:00

w sobotę (9 grudnia) od godziny 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu

SMS

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, POMAGAM! charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt 2,46 z VAT).

Dary przyjmują Wolontariusze Caritas: członkowie Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas.

Numer zbiórki publicznej:

___________– Zbiórka żywności TAK POMAGAM 08-09 grudnia 2017 r.

2017/0774/OR – Zbiórka żywności TAK POMAGAM 24-25 marca 2017 r.

2016/3828/OR – Zbiórka żywności TAK POMAGAM 9-10 grudnia 2016 r.

___________ – Zbiórka żywności TAK POMAGAM 4-5 marca 2016 r.

___________ – Zbiórka żywności TAK POMAGAM 11-12 grudnia 2015 r.

2015/836/OR – Zbiórka żywności TAK POMAGAM 13-14 marca 2015 r.

2014/1575/OR – Zbiórka żywności TAK POMAGAM 12-13 grudnia 2014 r.

Tak, POMAGAM! to ogólnopolska akcja zbiórki artykułów spożywczych przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy prowadzona przez Caritas Polska i Caritas Diecezjalne w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce.

8 i 9 grudnia 2017 roku odbędzie się trzynasta zbiórka żywności Tak, POMAGAM!

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze, itp.

Akcja odbywa się w wybranych marketach sieci Auchan, Biedronka, Lewiatan, Polo Market, Ryś Market, Tesco i sklepach prywatnych. W akcji uczestniczy już ponad 30 sklepów z Andrychowa, Bielska-Białej, Czańca, Łodygowic, Hecznarowic, Pisarzowic, Wilamowic, Kęt, Lipowej, Skoczowa, Bystrej Krakowskiej, Ustronia i Żywca.

Paczka na święta. Boże Narodzenie, to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się świętami.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają w formie paczek świątecznych poprzez Parafialne Zespoły Caritas do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, osób samotnych i starszych, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Paczki przeznaczone są również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji.

Dary przyjmują Wolontariusze Caritas: Członkowie Parafialnych Zespołów Charytatywnych i Szkolnych Kół Caritas.

Wolontariusze posiadają specjalne personalizowane identyfikatory, ubrani są w koszulki Caritas. Każda grupa ma swojego Opiekuna. W sklepach przystępujących do akcji wywieszone są plakaty informujące o zbiórce i jej terminie. W Diecezji Bielsko-Żywieckiej w zbiórce uczestniczy ponad 500 Wolontariuszy. Zbierają dary w sklepach, przygotowują paczki świąteczne, sporządzają sprawozdania statystyczne dla Caritas Polska.

Policjanci rozdali odblaski w Aleksandrowicach

Grudzień 15th, 2017|0 Comments

13 grudnia na Mszy św. roratniej w parafii św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach gościli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej. Pogadankę dla około 500 osób, głównie dzieci, na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze,

Wyślij na święta wyjątkową kartkę Caritas!

Grudzień 14th, 2017|0 Comments

Zapraszamy do zakupu specjalnych kartek świątecznych. Kartki są wyjątkowe z kilku powodów. Zaprojektowały je dzieci i młodzież - wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, kartki nawiązują do tradycyjnych regionalnych i religijnych motywów Świąt Bożego

Bądź widoczny na drodze! u św. Józefa w Oświęcimiu

Grudzień 13th, 2017|0 Comments