Trwają kolonie organizowane przez Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Gdyni. W koloniach uczestniczą zarówno dzieci z rodzin objętych pomocą Caritas, jak również dzieci,  których rodzice dostrzegają wartość wypoczynku z wartościami i Panem Bogiem.

Kolonie Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Gdyni 2017. Na plaży.

Dzieci czują się dobrze na koloniach pełnych zabaw od rana do wieczora, wspólnej modlitwy i posiłków w domowej atmosferze. Nie brakuje wycieczek, wyjść i atrakcji. Dzieci odwiedziły Sopot, w Gdańsku zwiedziły starówkę, bawiły się w pintball laserowy i jeździły na gokartach, w Łebie spotkały się z prehistorią w parku dinozaurów a w Oliwie zwiedzały ZOO i oliwską katedrę z pięknymi organami.

Kolonie Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Gdyni 2017. W parku dinozaurów

W deszczowy dzień dzieci były w kinie na filmie ” Gru, Dru i Minionki”. Jest czas na poważną rozmowę i radość z byle czego. Wszystko w atmosferze szacunku wobec siebie, poszanowania wartości, okazywania wzajemnej, codziennej życzliwości i dobra.

Wypoczynek ma charakter integracyjny w tym sensie, że uczestniczą w nim dzieci z różnych środowisk – z rodzin „mniej zamożnych” i „zwyczajnych”. Spotykając się i razem przebywając mogą odkryć prawdę, że wszystkie są bardzo ważne – najważniejsze dla Pana Boga.