Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej organizuje spotkania formacyjno-szkoleniowe dla członków Parafialnych Zespołów Caritas. Celem spotkań jest nawiązanie bliższej współpracy Caritas Diecezjalnej z Parafialnymi Zespołami Caritas, przybliżenie działań i projektów prowadzonych przez Caritas w naszej Diecezji, wymiana dobrych praktyk między Zespołami Charytatywnymi z różnych parafii oraz formacja członków Parafialnych Zespołów Caritas. Spotkania odbywać się będą dwa razy w roku w wybranych parafiach.

Dekanaty podzielone zostały na rejony:

Rejon IV: Dekanat Cieszyński, Dekanat Goleszowski, Dekanat Istebniański, Dekanat Skoczowski, Dekanat Strumieński, Dekanat Wiślański.

Data i miejsce pierwszego spotkania: 19 czerwca 2018r., godz. 18.00, kościół św. M. Magdaleny w Cieszynie.

Rejon II: Dekanat Andrychowski, Dekanat Jawiszowicki, Dekanat Kęcki, Dekanat Osiecki, Dekanat Oświęcimski

Data i miejsce pierwszego spotkania: 20 czerwca 2018r., godz. 18.00, kościół NSPJ w Kętach.

Rejon I: Dekanat Bielsko-Biała I, Dekanat Bielsko-Biała II, Dekanat Bielsko-Biała III, Dekanat Czechowicki, Dekanat Jasienicki, Dekanat Wilamowicki.

Data i miejsce pierwszego spotkania: 21 czerwca 2018r., godz. 18.30, kościół NSPJ w Bielsku-Białej.

Rejon III: Dekanat Jeleśniański, Dekanat Łodygowicki, Dekanat Międzybrodzki, Dekanat Milowski, Dekanat Radziechowski, Dekanat Żywiecki.

Data i miejsce pierwszego spotkania: 25 czerwca 2018r., godz. 18.00, konkatedra Narodzenia NMP w Żywcu.

Ramowy program spotkania:

Msza Święta z kazaniem, ok. godz. 19.00 spotkanie szkoleniowe (projekty Caritas Polska i Caritas Diecezjalnej, Wolontariat Caritas, wymiana dobrych praktyk między PZC), ok. 20.00 zakończenie spotkania.