31 marca 2021 r. Caritas diecezjalna przy współpracy wolontariuszy i pracowników Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przygotowała i rozdała ubogim, którzy korzystają z kuchni społecznej i łaźni „u Brata Alberta” w Bielsku-Białej ponad pięćset paczek ze świątecznymi wiktuałami  i środkami higienicznymi. W paczkach znalazły się m.in.: wędliny, cukier, babka wielkanocna, nabiał, mąka, słodycze, gotowe dania oraz konserwy mięsne i rybne.

Dodatkowo przekazaliśmy 67 paczek mieszkańcom bielskiej noclegowni i schroniska tymczasowego pobytu przy ul. Filarowej.

Pomimo dużej ilości potrzebujących nikt nie odszedł z pustymi rękami. Oprócz paczek świątecznych każdy mógł zabrać ze sobą ciepłą zupę oraz artykuły żywnościowe z krótką datą spożycia, pozyskane z supermarketów dzięki ustawie o przeciwdziałaniu marnowania żywności.

Część produktów, które znalazły się w paczkach pochodziła z wielkanocnej zbiórki żywności „Tak, POMAGAM!”, która odbyła się w dniach 19-20 marca br. w sklepach sieci LIDL.

– Najpierw przyszła myśl, że nie damy rady. Potem, że przygotujemy tylko paczki dla dzieci. Aż okazało się, że dzięki dobrym ludziom, małym i większym firmom, znów będziemy w stanie przygotować pięćset paczek dla naszych ubogich – relacjonują Piotr Ryszka – prezes Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta  i Grzegorz Giercuszkiewicz – pracownik Caritas.

Piotr Ryszka (P) i Grzegorz Giercuszkiewicz koordynowali świąteczną akcję pomocy Caritas i Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
fot. Urszula Rogólska /Gość Niedzielny

Obie instytucje już od dłuższego czasu wspólnie organizują paczki świąteczne. Jednak całość działań nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie i wsparcie wielu ofiarodawców, zarówno firm, jak i indywidualnych darczyńców.

Fot. Urszula Rogólska/Gość Niedzielny