19 stycznia uroczyście zainaugurowano działalność drugiego już
w naszej Diecezji Klubu Seniora Caritas.

Placówka mieści się w profesjonalnie wyremontowanej i zaaranżowanej sali na terenie Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Komorowiach Obszarach. Otwarcie nowej placówki dla seniorów, było możliwe dzięki ks. dr. Janowi Durajowi, proboszczowi parafii Matki Bożej Fatimskiej w Komorowicach Obszarach, który przekazał na potrzeby klubu przestronne pomieszczenie. Natomiast dzięki sponsorom oraz ludziom dobrej woli wyremontowano sale oraz zakupiono stylowe meble.

W uroczystym otwarciu klubu uczestniczyło kilkudziesięciu seniorów oraz przedstawiciele władz miasta Bielska-Białej z prezydentem Jackiem Krywultem na czele, radni dzielnicy Komorowice, sponsorzy, projektanci i wykonawcy adaptacji. Siedzibę Klubu Seniora poświecił ks. bp Roman Pindel.

Wspólne kolędowanie podczas spotkania prowadziła schola Verba Dei z Hałcnowa.

W Klubie Seniora „Na Obszarach”, bo taką nieoficjalną nazwę zyskał już sobie klub, będą organizowane spotkania integracyjne oraz projekty aktywizujące dla seniorów.