Caritas diecezjalna już w sobotę 29 maja br. rozpoczęła świętowanie Dnia Dziecka. Z tej okazji przekazała „Pudełka Szczęścia” dzieciom z  powiatu żywieckiego, które w wolnym czasie uczęszczają na lokalne orliki.

W pudełkach znalazły się między innymi: gra ekologiczna „CHWYĆ TO!”, maskotki z z „Gangu Fajniaków”, książki o tematyce ekologicznej oraz słodycze.

W dniu dzisiejszym tj. 1 czerwca br. Caritas diecezjalna wraz z koordynatorem wolontariatu Księdzem Tomaszem Niedzielą, udała się do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, aby wręczyć drobne upominki dzieciom podopiecznych Towarzystwa.

Z kolei jutro dyrektor Caritas diecezjalnej Ks. Robert Kurpios uda się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu. Do placówki uczęszczają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także dzieci z autyzmem oraz niepełnosprawnością sprzężoną.

Dziękujemy darczyńcom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się przygotowania paczek dla najmłodszych z okazji ich święta.
Uśmiech dzieci był dla nas najlepszym dowodem ich wdzięczności za otrzymane prezenty.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.