W ostatnich dniach miesiąca października uczestnicy Klubów Seniora „Pod Magnolią” oraz „Na Obszarach” mieli okazję wziąć udział w spotkaniu pod tytułem „Podróż przez Afrykę” (w ramach zajęć o nazwie Klub Podróżnika). Zajęcia poprowadził Pan Bogusław Grzegorzewski – podróżnik z zamiłowania, lekarz z zawodu, autor książek „Nautiske Inntrykk i Norge. Nasza wyprawa”, w której opisał rejs morski po wodach Norwegii oraz „Asante sana. Nasze rekolekcje na czarnym lądzie”, w której z kolei zrelacjonował swoją wyprawę do Tanzanii.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem seniorów, ponieważ prowadzący barwnie opowiadał o swoich doświadczeniach, przeżyciach i przygodach. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

.

Zajęcia z Klubu Podróżnika finansowane są w ramach  projektu „Nie jesteś sam” dotowanego ze środków gminy Bielsko-Biała w ramach zadania publicznego „Aktywizacja i integracja osób starszych”.